Ronda

26.02.2022

Město Ronda bylo vystaveno v provincii Málaga na dvou skalních masívech oddělených hlubokou roklí. Okolí města bylo osídleno již v neolitu a nalezeny zde byly jeskynní malby. Kdo miluje kouzlo historických měst, tak tady si opravdu přijde na své. Historická architektura je zde ve velmi dobré kondici, např. Arabské lázně, které byly postaveny ve 13.století, jsou nejzachovalejšími v celém Španělsku. Za 4,5 eura na osobu se dostanete do jejich útrob, kde vám v krátkém filmu představí dokonalý systém jejich fungování. 

V městečku vás kromě jiného čeká mnoho krámků se suvenýry s velmi zajímavou tématikou býčích zápasů. Toto městečko opravdu stojí za vaši návštěvu. Když budete od lázní stoupat vzhůru k centru, za několik okamžiků se dostanete k hlavní pýše celého města. Tím je úžasný most spojující dva skalní břehy. Jeho předchůdce vydržel pouhých 6 let a pak se zřítil i s 50 lidmi do zející propasti pod ním. Tento nový most, jenž ho následoval, se stavěl celých 42 let, než byl dokončen, ale zato stojí do dnes. 

Z mostu i za ním vás čekají krásné výhledy do dálky a také další perla Rondy. V jejím středu se totiž nachází býčí aréna, považována za kolébku moderních býčích zápasů. Vstupné 8 euro za osobu se vyplatí zaplatit, neboť k vidění toho uvnitř naleznete velmi mnoho. Jen samotný vstup přímo na plochu arény je nevšedním zážitkem. Nahlédnete také do historie budovy i do její síně slávy.