Cádiz

02.07.2023

Cádiz se nachází na jihu Španělska na cestě mezi Gibraltarem a městem Huelva. Jedná se patrně o nejstarší dosud stojící město v jihozápadní Evropě a bylo založeno Féničany kolem roku 1000 př.n.l. Už svojí polohou a množstvím historických památek, toto místo slibuje velmi zajímavé zastavení. Zaparkovat se dá na začátku města na placeném parkovišti a odtud se pěšky vydat přes centrum až na jeho cíp.

Zde za návštěvu určitě stojí pevnost San Sebastián, která leží oddělená od města dlouhý náspem a dříve chránila jeho severní křídlo před útokem z moře. Dále doporučuji procházku parkem Genóves, který zvláště malé děti nadchne krásným jezírkem s umělým vodopádem, jeskyní, několika volně se pohybujícími zvířátky a také mnoha exotickými stromy. O kousek dál stojí další hrad s názvem Santa Catalina, ve kterém naleznete i malé muzeum města. V něm se například dozvíte o dávné tragédii, která město postihla. V roce 1947 z neznámých důvodů explodovalo v místním skladišti asi 200 tun výbušnin ( mořské miny, torpéda a hlubinné pumy ). Zemřelo 150 lidí a dalších 5000 jich bylo zraněno. Velké množství budov bylo zcela zničeno, i celé městské části.

Cádiz doporučuji navštívit, neboť se jedná o velmi zajímavé místo se spoustou zajímavých památek. Navíc vše v krátkém dosahu, a tak prohlídku města lze zvládnout pěšky za jedno dopoledne.