Cala de los Cocedores

20.12.2022

Na svých cestách jsme spoustu zajímavých míst našli pouze náhodou a pláž Cala de los Cocedores je jedním z nich. Nachází se mezi městy Cartagena a Almería nedaleko od hlavního tahu. Jen pár metrů od moře je k dispozici velké pískové parkoviště pro karavany zcela zadarmo. Jen upozorňuji, že jsme tu byli mimo sezónu a v létě tomu tak být nemusí. 

Celá pláž je ve tvaru půlměsíce a je z obou stran sevřena divokými pískovcovými útesy. Ty byly větrem a mořem během svého života vymodelovány do úžasných tvarů, které dávají tomuto místu ten božský vzhled. Ve skalách podél pláže naleznete několik malých jeskyň, ve kterých dříve žili lidé. I přes jejich určitě nelehký způsob žití jim tohle místo trochu závidím. Kdo by nechtěl mít z terasy takový výhled, pískovou zahradu a místo jezírka rovnou celé moře. Po okolních útesech vede několik vyšlapaných cestiček, které nabízejí možnost pěkných výletů po okolí. Hlavním lákadlem tohoto místa však určitě zůstává úžasné koupání v průzračné vodě a krásné krajině. 

Pokud vám tato pláž nebude stačit, vydejte se přes parkoviště na druhou stranu, kde narazíte na další. To oceníte hlavně během letní sezóny, kdy toto místo bude jistě velmi vyhledávané. A abych nezapomněl, tak těm, kteří by si chtěli dát něco dobrého k jídlu či pití, poslouží restaurace přímo u parkoviště. No prostě tomuto místu fakt nic nechybí..