Poušť Tabernas

26.02.2022
Tuto polosuchou poušť najdete v provincii Almería. Vzhledem ke své podobě s pouštěmi v U.S.A., Mexiku, Africe a Arábii je Tabernas oblíbenou oblastí pro natáčení mnoha filmů. Z toho důvodu zde byly vybudovány 3 westernové parky. Texas Hollywood, Mini Hollywood a Western Leone. Kromě těchto vesniček zde byla ještě postavena pro filmové účely veliká pevnost El Condor, ale ta byla zcela ponechána svému osudu a nyní z ní jsou jen trosky. 
 My jsme se rozhodli navštívit to nejmenší místo, ale zato to nejautentičtější. Western Leone byl původně postaven na objednávku filmového režiséra Sergia Leoneho pro jeho slavný film Tenkrát na západě. Jeho hlavní atrakcí je velký červený dům, který byl hlavním bodem pro natáčení. Městečko není rekonstruováno, ale pouze udržováno, což sice působí velmi věrohodně a zcela vás vtáhne do dob proklatě nízkých koltů, ale na druhou stranu bez větších oprav tu možná za pár let nic k vidění nebude. 

Vstupné stojí 11 euro na osobu a v ceně máte kromě prohlídky i krátkou scénku v salonu. Pro ty, kdo zde chtějí přespat v autě, je k dispozici parkoviště v areálu. Rovněž doporučuji procházku po kaňonu, který vede skrz celou oblast a jehož ráz krajiny vás přenese na zcela jiný kontinent.