PP Maloskalsko - Skalní bludiště Chléviště

14.07.2021

Délka trasy:  3,5 km (5 km)

Náročnost:  lehká

Převýšení:  166 metrů

Doba pohybu:  2-3h (s dítětem)

Dostupnost:  krosna

Parkování:   placené parkoviště Besedice

Pokud hledáte krátký a zajímavý okruh pro vaše děti, tady máte jeden dokonalý. V délce trasy v závorce uvádím ještě jednu vzdálenost. Okruh má sám o sobě opravdu 3,5 km, ale pod 5 km jsme se nikdy nedostali. Ze skalního bludiště děti jen tak nevyženete a oni i vy tam pár kilometrů naběháte. Pěkně ale od začátku. Z parkoviště se vydejte kolem stánku po červené trase, která se po chvilce napojí na trasu žluté barvy. Tou projdete lesíkem až k první dnešní vyhlídce Sokol.

Sokol a pohled na Suché skály
Sokol a pohled na Suché skály

Z té je úžasný pohled na protější Suché skály. Odtud se zhruba po 1 km pohodové cesty dostanete do ráje všech dětí ...Chléviště. Tento skalní labyrint nabízí nespočet úzkých uliček, průlezů a samozřejmě vyhlídek. Pohyb v bludišti je celkem bezpečný, a tak se trošku větší děti nemusíte bát pustit z dohledu. Pozor však dávejte na vyhlídkách, které jsou sice zajištěné, ale je nutné na děti dohlížet. Najdete tu mimo jiné také jednu jeskyni a sluj.

Až dohledáte všechny své ratolesti, pokračujte po stejné trase až k rozcestníku Kalich modlitebna. Tady končí žlutá značka a začíná modrá, která bude vašim dalším průvodcem k autu. V cíli najdete několik pěkných občerstvení, která jinak spolu s pitnou vodou na trase nejsou. Ovšem vzhledem k malému počtu kilometrů to ani nebude potřeba.